Ako Natuzzi spravil revolúciu v Amerike
Ako Natuzzi spravil revolúciu v Amerike

Akonáhle je koža vnímaná spotrebiteľom ako elitný a drahý produkt, spotrebiteľ nie je ochotný ani uvažovať o jej kúpe. Avšak mladý talentovaný taliansky producent sedačiek začal ponúkať to, čo ľudia chcú – za prijateľnú cenu.

Intuícia priviedla Pasquala Natuzziho k nápadu na zlepšenie dostupnosti koženej pohovky. Zachytil tak aktuálny ​​vkus severoamerického spotrebiteľa na najväčšom svetovom trhu. Boli práve veselé osemdesiate roky, keď sa zrodil fenomenálny „Natuzzi štýl“ v podobe farebných kožených sedačiek, ktoré sú typické bezkonkurenčným dizajnom a maximálnym pohodlím. Zákazníkov v celých Spojených štátoch okúzlila ich inovatívnosť. Bol to začiatok neodolateľného vzostupu. Za niekoľko rokov získal Natuzzi svetové prvenstvo v produkcii sedačiek. V roku 1993 bola spoločnosť Natuzzi kótovaná na Wall Street a stala sa úspešným modelom „Made in Italy“ vo svete. 90násobný hospodársky rast z Natuzziho urobil „kráľa pohoviek“. Dokončil aj výstavbu nového sídla spoločnosti Natuzzi Americas v High Point v Severnej Karolíne. Projekt zveril architektovi Mariovi Bellinimu. Ten navrhol stavbu v tvare lode, ktorá symbolizuje dosiahnutie brehov a objavenie Ameriky, ako metaforu podnikateľského príbehu Pasquala Natuzziho.
V tom čase sa stal známym aj Natuzziho výrok „Najlepších remeselníkov sveta z nás urobila láska k našej práci.“

Po tomto úspechu sa Natuzzi stal jedným z najslávnejších podnikateľov aj v Taliansku. V týchto rokoch predstavoval Pasquale Natuzzi intuitívny obchodný model pre množstvo miestnych výrobných spoločností. Tie rýchlo rástli na území medzi Santeramom, Materou a Altamurou. Práve tu sa zrodil aj malý zázrak južného Talianska: „sofa – trojuholník“. Mnohé z týchto podnikov boli založené bývalými zamestnancami spoločnosti Natuzzi. Postupne, v priebehu niekoľkých rokov, rástla a rozvíjala sa skupina Natuzzi a s ňou aj ďalšie výrobné spoločnosti. Zašlo to až tak ďaleko, že miestni obyvatelia dané územie neoficiálne – medzi sebou – nazvali „okres sedačka“. Bývalý zamestnanec spoločnosti Natuzzi – Giovanni Petronella, ktorý si podľa vzoru Pasquala Ntuzziho založil svoju spoločnosť v roku 1980 – povedal: „Všetci sme vďační Natuzzimu – ako Kolumbovi – za objavenie pre nás nového sveta.“