NEW YORK, NEW YORK…
NEW YORK, NEW YORK…

NEW YORK, NEW YORK…

Svet dizajnu nachádza inšpiráciu v rozmanitých zdrojoch a jedným z najikonickejších a najživších miest, z ktorých ju kedy čerpal, je New York. Spojením esencie tohto rušného veľkomesta s eleganciou talianskeho dizajnu značky NATUZZI EDITIONS vznikla naša nová sedačka NEW YORK.

MESTSKÁ KRAJINA NEW YORK

Snáď žiadne iné mesto na svete nestelesňuje lepšie kozmopolitnú dušu našej značky – ten správny mix architektúry, súčasného dizajnu, pohodlia a tradície. A našou novou sedačkou vzdávame hold „Veľkému jablku“ aj my. 

Sofa NEW YORK v sebe stelesňuje podstatu mesta, spájajúc modernú sofistikovanosť s dotykom mestského šarmu. Svojimi elegantnými líniami a čistou modernou siluetou zrkadlí gracióznosť ikonických mrakodrapov a architektonických zázrakov New Yorku. „Farbárium“ a textúry, ktoré sme pri výrobe sedačky použili, dokonale kopírujú podstatu života v ňom. Neutrálne odtiene sú inšpirované elegantnou panorámou mesta a starostlivo vybrané látky napodobňujú hmatateľný zážitok z prechádzky ulicami Manhattanu.

 

FUNKČNOSŤ PRE MESTSKÝ ŽIVOT

New York je známy pre svoje obmedzené priestory na bývanie a sedačka NEW YORK to berie do úvahy. Jej dizajn umožňuje rôzne usporiadania, čo ju robí vhodnou nielen pre priestranné ateliérové „penthouse“ byty, ale aj pre útulné apartmány. Dokonca aj v najbohatších konfiguráciách zostáva štýl sedačky viditeľný vďaka čistým líniám a diskrétnej elegancii. 

Mesto New York je však známe aj pre svoje rôznorodé komunity a spojenie, ktoré medzi nimi vzniká. Sedacia súprava NEW YORK je navrhnutá podobným spôsobom – tak, aby spájala ľudí. Jej priestorné sedenie podporuje sociálnu interakciu a vytvára centrálny bod v každom obývacom priestore. Či už organizujete stretnutie s priateľmi, alebo si užívate tichý večer osamote, sedačka NEW YORK sa stáva stredobodom zdieľaných zážitkov, presne ako samotné mesto.

Náš tip:

New York sa stal inšpiráciou pre množstvo umeleckých diel, hudobných skladieb a filmov, ktoré zachytávajú jeho jedinečného ducha a isto potešia aj vás:

Frank Sinatra: New York, New York

Asi úplne najznámejšia pieseň od Franka Sinatru sa stala hymnou New Yorku. Je ikonická svojou textovou líniou „If I can make it there, I´II make it anywhere“ a Sinatru navždy spojila s mestom, ktoré nikdy nespí. New York sa stal symbolom príležitostí a miestom, kde sa sny môžu stať skutočnosťou.

Andy Warhol: Campbell´s Soup Cans

Toto kultové dielo pop artu od Andyho Warhola je symbolom umenia a kreativity v New Yorku. Zobrazuje 32 konzerv polievky Campbell v sérii rovnakých obrazov a stalo sa jedinečným vyjadrením masovej produkcie a konzumerizmu v meste.

Woody Allen: Manhattan

Film Manhattan režiséra Woodyho Allena je oslavou New Yorku ako romantického prostredia. Kultový film nasnímaný v čiernobielom formáte zachytáva výnimočnosť mesta skrze príbeh lásky, humoru a intelektuálnych rozhovorov.

 

Príďte ochutnať kúsok atmosféry New Yorku aj vy a vyskúšajte komfort sedačky NEW YORK. Tešíme sa na vás v našich showroomoch NATUZZI EDITIONS v Prahe, Brne, Bratislave a v Košiciach.