Manželia Majeskí vyberajú sedačku v Natuzzi Editions
Manželia Majeskí vyberajú sedačku v Natuzzi Editions

 Manželia Majeskí vyberajú sedačku v Natuzzi Editions

Je tichým svedkom našich životov a jej výber je intímnym rozhodnutím, ktoré odzrkadľuje naše pocity. Sedačka je viac než len kus nábytku – je to miesto, kde naše telo nájde pohodlie a naša duša pokoj.  Má veľký vplyv na to, ako sa cítime v každodennom živote, a aj preto si ju vyberáme nielen očami, ale i srdcom.

Janka a Marek Majeskí tvoria známy herecký manželský pár, aktuálne vysoko na vlne popularity. Po rokoch sa aj oni rozhodli vymeniť svoju sedačku za novú. Zvažujú, porovnávajú, vyhodnocujú a prechádzajú presne tým, čo zažíva každý z nás, keď uvažuje o zmene. Zaujímalo nás, ako si v tomto procese počínali, a ako a či vôbec, sa im podarilo naplniť svoje očakávania. Snáď bude táto malá sonda do duše umelcov inšpiratívna aj pre vás.

Motívy pre nákup alebo výmenu sedačky sú rôzne. Sťahovanie, prerábanie interiéru… Aký bol ten váš?

Janka: Naša sedačka s nami zažila určitú etapu života, prežila fixky našich detí, rozliate čajíčky, polievočky, kakauko… Už sme na nej mali naozaj všetko. Vyberali sme si ju dávnejšie, a to tak, aby bola flexibilná, vyčistiteľná a aby niečo vydržala. Teraz sme dospeli k tomu, že je čas na zmenu.

Marek: Vždy sme si hovorili, že kým sú deti malé, tak nech kreslia, režú, sprejujú – nevadí, vymeníme. Až keď odrastú, potom si užijeme taký ten vyšší level bývania už aj my. Získali sme pocit, že nám to doma pomaly odrastá, naše ratolesti si už dávajú väčší pozor a prišiel čas, keď si už novú sedačku môžeme dovoliť.

Janka: Popravde, tú zmenu posúril náš piaty člen rodiny – malý psík papillon. Sedačka sa postupne stala jeho kráľovstvom – územím, z ktorého sme boli nenápadne vytláčaní. V skratke: na sedačke dnes leží pes, my všetci posedávame v kreslách okolo tej sedačky a už to trvá dosť dlho. Dohodli sme sa, že keď vymeníme sedačku, tak mu to už ďalej nebudeme tolerovať (smiech).

Marek: Rozhodli sme sa naviac aj pre vyššiu úroveň sedačky, a to preto, aby sme boli sami prinútení byť v zákazoch dôslední a na sedačku ho nepustili.

 

My v NATUZZI EDITIONS pri výbere sedačky považujeme za dôležitých 7 kritérií: veľkosť, pohodlie, dizajn, farbu, nadčasovosť, trvanlivosť a mobilitu. Čo bolo podstatné pri vašom rozhodovaní a výbere?

Janka: Pre mňa je veľmi dôležité, keďže máme deti a psíka, aby boli povrchy ľahko čistiteľné a udržiavateľné. Páči sa mi, keď je sedačka takým tým veľkým, oku lahodiacim prvkom v priestore a je už na pohľad pohodlná. Keď sme začali hľadať, chceli sme naplniť všetky spomenuté kritériá, čo je niekedy ťažké. Dohodli sme sa, že až keď takú sedačku nenájdeme, potom z tých kritérií pomaličky začneme zľavovať. A teraz mám pocit, že sa nám podarilo nájsť všetko dohromady. Respektíve, že ju dokážeme presne prispôsobiť priestoru. Dizajnová a funkčná sedačka, ktorú sme si vybrali, ma zaujala naozaj na prvý pohľad. Je obláčiková, nádherná a snúbia sa v nej všetky naše predstavy. Jednoducho, našli sme tú pravú.

Marek: Keď sme začali hľadať sedačku, tak u nás to bolo v prvom rade o psíkovi. Aby flexibilita sedačky spájala pohodlie s nenáročnosťou a vydržala s nami čo najdlhšie. Vnímal som to tak, že nájdeme veľkú, pohodlnú, príjemnú sedačku, a keď sa občas stane, že na ňu psík vybehne, mala by to prežiť. Čiže – od novej sedačky sme chceli, aby bola aj reprezentatívna, aj pohodlná, aby bola odolná a v rámci estetiky nášho domáceho priestoru fungovala tak, že tam patrí. Preberali sme to z rôznych strán a snažili sa nájsť výslednú predstavu, ako by mala vyzerať a akú by mala mať farbu. A pretože predchádzajúca sedačka bola rozkladacia – na prespanie prípadných návštev, dlho sme uvažovali aj nad tým, či chceme takýmto spôsobom fungovať ďalej. Alebo, či povýšime novú sedačku – z gauča, ktorý je zároveň aj posteľou – na niečo, čo má iba jednu jedinú reprezentatívnu úlohu. Lebo ja si myslím, že je možné vnímať rozdiel medzi tým, či má sedačka viacero funkcií, alebo je špecializovaná iba na sedenie. Vtedy je tým naozajstným trónom v obývačke.

„Sedačka je pre mňa určitá emócia, so sedačkami sa mi spája aj veľa príbehov z detstva, ako sme po nich skákali, ako sme si skladali z určitých častí bunkre. A teraz je to pre mňa také príjemné miesto doma, kde sa celá rodina môže zísť, kde sa dá relaxovať, kde spolu radi hráme hry a kde je nám dobre. Ale keď sa povie sedačka, tak si vybavím aj sedačku mojej starej mamy. Bola veľká, oranžová, strašne chlpatá a my sme ju ako deti donekonečna česali. 😊 

Jana Majeská, herečka

Váš dialóg s manželkou. Bol to dobrý zdravý kompromis a v niečom ste ustúpili, alebo to bol obojstranne uspokojivý kolektívny výber?

Marek: Myslím, že sedačka bola taký spoločný prienik vkusu, ale pravda je taká, že som si tak trochu presadil farbu.

 

Takže súboj o farbu?

Janka: Trošku bol. Ja som sa prikláňala skôr k takým krémovým, béžovým, hnedastým, zemitým farbám a Marekov výber ma veľmi prekvapil. Ale nakoniec som si povedala, že prečo nie – nech máme zmenu, nech je to niečo iné. Asi by som si nevybrala presne takú farbu ako môj manžel. Nebol by to môj prvotný výber, ale v konečnom dôsledku sa na to začínam veľmi tešiť, myslím, že k nám sadne veľmi dobre. Páčila sa mi v látke aj v koži, ale ja som znamenie Váh, ja sa ťažko rozhodnem.

 

Ako ste sa vlastne dostali ku značke NATUZZI EDITIONS?

Janka: Zaujali ma veľké billboardy s krásnou zelenou sedačkou, ktoré som míňala, keď som chodila pre deti do školy a veľký nápis NATUZZI, tak som sa išla pozrieť do predajne.

Marek: Keď Janka vyberala a robila si prehľad o možnostiach, rôznych typoch a značkách sedačiek, doma sme sa o tom samozrejme rozprávali. A keď povedala, že videla billboard NATUZZI EDITIONS, spomenul som si, že zhodou okolností som práve pre túto značku nahováral už niekoľko krát voiceover, teda reklamný hlas, do programu Let´s Dance.

Janka: Pôvodne sme zvažovali, či ísť do vyššej, alebo nižšej kategórie – kvôli deťom a psíkovi. Nakoniec sme sa zhodli na tom, že ak už chceme do niečoho zainvestovať, tak nech je to kvalitný dizajnový kúsok, ktorý nám bude robiť radosť.

 

„Kvalitná sedačka pre mňa znamená luxus a pohodlie, ktoré v určitom veku začínam – nielen pocitovo, ale aj vizuálne – čoraz viac oceňovať. A aj moja hitparáda priorít pri výbere sedačky sa mení. Na sedačke oddychujem, čítam knihy, učím sa nové texty, pozerám televíziu… A chcem, aby bola nielen komfortná, ale aj efektná.“ 

Marek Majeský, herec

Sedačka sa nekupuje každý rok, väčšinou uvažujeme nad jej výmenou raz za 10–15 rokov, čiže ani návštevy v predajniach sedačiek nie sú až také časté. Aké boli vaše očakávania z pohľadu priebehu návštevy predajne či kvality obsluhy? A ako boli naplnené?

Marek: Musím sa priznať, že čím som starší, tým menej chodím do rôznych obchodov. Veľmi sa tomu vyhýbam a možno, že je to podvedomé, v rámci mojej spoločenskej vyťaženosti. Ako herec a umelec sa pohybujem medzi množstvom ľudí, a preto sa vyhýbam situáciám, keď medzi ľudí ísť nemusím, takže chodenie po obchodoch nechávam na moju drahú manželku. Na sedačku sme sa ale prišli pozrieť spoločne a svoj prvotný výber sme si už len potvrdili naživo.

Janka: Ja som naopak typ zákazníka, ktorý naozaj rád chodí do predajní nábytku. Nie som katalógový typ, ja si všetko potrebujem ohmatať, obzrieť, mať taký ten vizuálny fyzický zážitok. Môj prvý dojem zo showroomu bol veľmi príjemný. Keď vstúpite do týchto priestorov, sú nielen veľkorysé, dizajnové a efektné. Prvé, čo som cítila, bola fantastická vôňa čistoty – to bola vec, ktorá ma úplne dostala. Páči sa mi rozmanitý výber, to, že si naozaj môžete prejsť, chytiť, pohladkať, vyskúšať všetky  materiály, porovnať rôzne farby, pozrieť si kombinácie s rôznymi stolíkmi, taburetkami a čo s čím ladí. A veľmi milo ma prekvapil nápomocný personál, vďaka ktorému bol náš finálny výber napokon veľmi jednoduchý a bol to v konečnom dôsledku veľmi príjemne strávený čas.


Celý rozhovor si môžete pozrieť aj na videu 🙂