Pre atmosféru „la dolce vita“ už nemusíte chodiť do Ríma. Stačí vám sedačka Autentico.
Pre atmosféru „la dolce vita“ už nemusíte chodiť do Ríma. Stačí vám sedačka Autentico.

Pre atmosféru „la dolce vita" už nemusíte chodiť do Ríma. Stačí vám sedačka Autentico

Samozrejme, nezaškodí ani pohárik ľahkého Prosecca, za hrsť olív a uvoľnená nálada. 

Povedzme si na rovinu. Ak sa niekto vie tešiť zo života, tak sú to Taliani. Všimli ste si? V Taliansku sú úsmevy o niečo srdečnejšie, bozky vášnivejšie, chute a vône viac intenzívne. Zdá sa, že ešte aj čas plynie akosi pomalšie. Akoby chcel, aby si Taliani mohli vychutnať všetky každodenné radosti. 

Márnivý „sladký život" sa odráža aj v legendárnom talianskom dizajne, ktorý je uvoľnený a ležérny, no zároveň elegantný. Presne ako sedačka AUTENTICO.

Krása nielen na pohľad

Dizajnér si dal záležať na ladných líniách a celkovej vyváženosti tvarov, no zároveň myslel aj na pohodlie. Zaoblené tvary sedačky AUTENTICO priam zvádzajú k tomu, aby sme si ju pohladili. Aby sme si na ňu sadli, zaborili hlavu do mäkkých opierok, zavreli oči a oddali sa oddychu. Pohodlie zaručuje nielen vankúšové čalúnenie, ale aj šikovné opierky hlavy, ktoré sa dajú manuálne nastaviť podľa toho, či sa chcete baviť s priateľmi, alebo len tak oddychovať.

To najlepšie už bolo vymyslené

Sú svetoví návrhári, ktorí sa priam predháňajú v tom, aby priniesli niečo nové a radikálne odlišné. Talianski dizajnéri sú iní. Rozhodne sa nepredháňajú, pretože vedia, že všetko najlepšie už bolo vymyslené. Taliansky štýl dokonale vystihuje schopnosť prepojiť staré s novým. Tento princíp platí aj pre sedačku AUTENTICO, ktorá pôsobí sviežim a zároveň dôverne známym dojmom. AUTENTICO nie je len výkrik sezóny. Práve naopak – s touto sedačkou máte istotu, že bude „šik" aj o niekoľko rokov či desaťročí. 

Harmónia s prírodou

V jednom z predchádzajúcich blogov sme už písali, že dizajnéri firmy NATUZZI sa radi inšpirujú v okolitej apúlskej prírode. Farebnú škálu čerpajú z odtieňov zeme, olivovníkov a kopcov zahalených do ranného oparu. Týka sa to aj tvarov, ktoré kopírujú zvlnenú krajinu či línie tradičných amfor na olej. Zadívajte sa na sedačku AUTENTICO. Pri troche vnímavosti v nej objavíte malý kúsok Apúlie.