Nastavte si pohodlie s pokročilými technológiami polohovania
Nastavte si pohodlie s pokročilými technológiami polohovania

Nastavte si pohodlie s pokročilými technológiami polohovania

Pohodlie má podobu špičkových polohovacích technológií, ktoré rešpektujú ľudské telo. 

Elektrické polohovacie mechanizmy v sedačkách dnes nie sú ničím výnimočným. Zároveň ale platí, že nie sú technológie ako technológie.

V sedačkách NATUZZI EDITIONS sú ukryté revolučné „smart“ mechanizmy, ktoré vyvíjame priamo v našich laboratóriách v talianskej Apúlii. Využívame najnovšie poznatky techniky a mechaniky, no zároveň rešpektujeme aj fyziológiu človeka. Znamená to, že pri vývoji každého nového typu sedačky sa stretávajú experti z najrôznejších vedných odborov. Dizajnéri, inžinieri, elektromechanici, ale aj odborníci na biomechaniku a fyzioterapeuti. Výsledkom spoločnej práce je inteligentná sedačka, na ktorej je oddych skutočným zážitkom.

S rešpektom k ľudskému telu

K polohovateľným sedačkám, ktoré rešpektujú fyziológiu ľudského tela, patrí TRIONFO, MERAVIGLIA, FURORE, ELEGANZA, LEGGIADRO, STUPORE, PORTENTO, ASTUZIA a FORZA. V týchto našich modeloch sa skrýva dômyselný mechanizmusPower Motion, vďaka ktorému si pohodlne upravíte sklon nôh a chrbta. TechnológiaSoft Touch Motion zároveň zabezpečí, že sedačka sa presunie do želanej polohy len jediným dotykom. Plynule, jemne a potichu, akoby vás chcela upokojiť.

Nestačí vám len relaxačná pozícia?
Naše modely ELEGANZ A STUPORE stierajú hranice medzi lôžkom a sedačkou, pretože sa dajú sklopiť až do polohy, ktorá umožňuje pohodlné ležanie.
Sedačka, ktorú môžete ovládať mobilom

K špičkovým modelom patrí sedačka TRIONFO, ktorá sa plne prispôsobí každému želaniu. Umožňuje to inovatívna technológia CUBICOMFORT Triple Motion, ktorá umožňuje zvlášť nastaviť sedák, opierku chrbta, nôh a hlavy.

To však nie je všetko. TRIONFO má v sebe zabudovanú technológiu bluetooth, vďaka ktorej môžete sedačku spárovať so svojím smartfónom. Stačí si stiahnuť špeciálnu mobilnú aplikáciu a nastaviť si obľúbené polohy. Potom už len ťuknete na príslušnú ikonu v mobile a sedačka zaujme zvolenú pozíciu.

Pohodlie bez štýlu? Pre Talianov niečo nepredstaviteľné.

Možno ste si všimli, že polohovateľné sedačky sú väčšinou robustné a príliš masívne. Je to kvôli elektrickému mechanizmu, ktorý vyžaduje určitý priestor. V takýchto prípadoch sa vzhľad sedačky podriaďuje pohodliu. Talianom je toto riešenie cudzie. Tento horkokrvný národ síce miluje pohodlie, no za nič na svete by preň neobetoval krásu.

 

Dokonalým príkladom je sedačka PORTENTO. Povedali by ste, že táto štýlová talianska krása má v sebe aj dômyselný elektrický mechanizmus?

Dôkazom je nenápadný ovládací panel na bočnej stene. Skúste sa ho dotknúť a sklon hlavy, nôh a chrbta sa upraví presne tak, ako si prajete.


Komfort presne podľa vás 

V NATUZZI EDITIONS si veľmi dobre uvedomujeme, že každý človek je jedinečný. Podobne je to aj s naším oddychom. Niekto má rád pohodlie na širokom sedáku, iný chce sedieť s nohami pevne na zemi a zároveň sa opierať.

Pri sedačke SUBLIME nemusíte robiť kompromisy. Stačí sa dotknúť ovládacieho tlačidla a opierka sa vodorovne posunie dopredu alebo dozadu podľa toho, akú šírku plochy na sedenie chcete.

Sedačka sa tak ľahko zmení na oddychové „letisko“, alebo na priestor na čítanie či prácu.

Elektrické kreslo, ktoré nepotrebuje zásuvku?

Pre pocit absolútneho pohodlia si netreba kupovať celú sedačku. Občas postačí kreslo pre jedného, ktoré je výhodné tým, že ho môžete presunúť hocikam, kde si želáte. K vyhriatemu krbu, ku knižnici, k oknu. Existujú aj elektricky polohovateľné kreslá. Výnimočné pohodlie však väčšinou býva na úkor slobody pohybu, pretože treba myslieť na to, že kreslo musí byť pripojené k elektrickej zásuvke.

Nič z toho neplatí pre kreslo BATTICUOARE. Ukrýva v sebe elektrický sklápací mechanizmus, vďaka ktorému vás poľahučky dostane do stavu absolútnej relaxácie. Zároveň sa dá objednať s nabíjacou batériou, čo znamená, že kreslo nie je závislé na elektrickej zásuvke.

Michal Skrak, skúsený interiérový architekt z relácie Nové bývanie Dizajn má za sebou realizácie bytov, vychytených reštaurácií, no jeho dielo môžeme vidieť napríklad aj v známych reklamách. Ak chcete vedieť, čo Michal uznáva na značke NATUZZI Editions, pozrite si naše krátke video: