LEGENDÁRNY DIZAJN, ABSOLÚTNY KOMFORT
LEGENDÁRNY DIZAJN, ABSOLÚTNY KOMFORT

LEGENDÁRNY DIZAJN, ABSOLÚTNY KOMFORT

NATUZZI píše históriu dizajnu už takmer trištvrte storočia

Keď sa spýtate Pasquala Natuzziho, či ho aj po osemdesiatke stále baví kreovanie nových produktov, odpovie jednoducho a s mladíckym oduševnením v hlase: „Áno, veď je to môj život!“ Na čele firmy, ktorú vybudoval od piky, stojí už šesťdesiat rokov, no pomedzi pohovky, kreslá a stolíky sa prepletá s ľahkosťou atléta. Chuť tvoriť, plniť si sny a zvládať výzvy ho nikdy neopustila ani neopustí. Pasquale Natuzzi je typický selfmademan – muž, ktorý povstal z ničoho. Čalúnnický učeň z Apúlie, bohom zabudnutej časti Talianska, ktorý sa vypracoval na svetovo uznávaného kráľa dizajnového nábytku.

Vlastniť sedačku z pravej kože, to bolo pred štyridsiatimi rokmi niečo. Výsada bohatých, symbol prestíže a znak, že patríte k elite. Vitajte v klube vyvolených! Práve Pasquale Natuzzi však prišiel s dokonalými koženými sedačkami, dostupnými širokému okruhu zákazníkov. Pre dynamický americký trh navrhol v tom čase „shocking“ farebné sedačky, ktorých kvalitu „made in Italy“, remeselnú prepracovanosť a dôraz na detail zakrátko obdivovali zákazníci na celom svete.

Dnes je spoločnosť NATUZZI najväčším výrobcom nábytku v Taliansku a roky patrí k popredným svetovým výrobcom kožených sedačiek. Jej meno symbolizuje vysoko kvalitný nábytok, v ktorom sa harmonicky spája prvotriedny dizajn s funkčnosťou, pohodlím a dlhou životnosťou. Vlajkovou loďou značky NATUZZI však stále ostáva sedačka, kožená či látková, ktorá je srdcom a šperkom každého interiéru. Os, okolo ktorej sa otáča celý vesmír domácnosti.

ČAROVNÁ APÚLIA

Najväčšou inšpiráciou je príroda

Dizajnéri NATUZZI EDITIONS nechodia pre inšpiráciu ďaleko. Stačí im otvoriť okná a nadýchnuť sa vzduchu prevoňaného morom. Zvlnené apúlske kopce, tlmená zeleň olivovníkov, teplé odtiene terakotových striech – toto všetko nájdete v sedačkách NATUZZI, stačí byť len vnímavý.

„S Talianskom nás spája silné puto. Nielen s krajinou, ale aj s neobyčajnou prírodou, na ktorú sa pozeráme s rešpektom a vrúcnosťou,“ hrdo priznáva kreatívny riaditeľ značky Pasquale Natuzzi Jr. „Aj preto je našou povinnosťou, aby sme sa k nej chovali šetrne.“

Hlavným konštrukčným materiálom sedačiek NATUZZI EDITIONS je drevo – vždy s dokladom o mieste pôvodu každého kusu. Výrobcov nezaujíma iba jeho kvalita. Za každým kusom dreva vidí NATUZZI EDITIONS les. Dôležité je aj to, či drevo nepochádza z ohrozených lesov alebo z chránených vtáčích území.

Do svojich sedačiek kladie NATUZZI srdce. Nechce tvoriť novú ekologickú záťaž. Znamená to, že výrobok musí byť nielen krásny, ale tiež výnimočne kvalitný. Nulové množstvo formaldehydu, prírodné vosky namiesto chemických lakov, polyuretánová pena bez obsahu freónov, či spracovanie koží vo vlastných garbiarňach. NATUZZI má veľký rešpekt k prírode a na všetko pedantne dohliada.

MÁGIA ATMOSFÉRY

Výnimočnú kvalitu spoznáte podľa výnimočného zážitku z nakupovania

Nie je predajňa ako predajňa. Značky, ktoré to s kvalitou nábytku myslia vážne, spoznáte už od prvého momentu, keď vstúpite dovnútra. Vnímajte svoje zmysly, väčšinou sa nemýlia. O našich pocitoch rozhoduje svetlo, priestor, vôňa, prístup predavačiek a celková atmosféra v obchode.

NATUZZI EDITIONS vníma sedačky ako umelecké dielo, ktoré si zaslúži, aby vyniklo. Všetci nie sme rodení dekoratéri a ani si ich všetci nemôžeme dovoliť. Prečo sa teda neinšpirovať priamo v obchode? NATUZZI EDITIONS spolupracuje s interiérovými dizajnérmi, ktorí sedačky naaranžujú tak, akoby boli súčasťou štýlového talianskeho interiéru. Nechýbajú umelecké dekorácie, vázy s čerstvými kvetmi, police s knihami o talianskom dizajne, ležérne prehodené deky a vankúše. NATUZZI to nerobí iba pre efekt. Chce inšpirovať a zároveň ukázať, ako by to sedačkám pristalo v skutočnom byte, v ktorom to žije.

S vôňou kože vás privíta aj vôňa lahodného talianskeho espressa, pretože NATUZZI chce, aby ste sa v ich predajniach cítili ako doma. Aby ste si mohli v pokoji vyskúšať všetky modely a svoj konečný výber si pohodlne premyslieť tak, aby ste sa doma so svojou sedačkou NATUZZI cítili dlhodobo komfortne a spokojne.

Talianske sedačky NATUZZI EDITIONS s vami neostanú dva či tri roky. Sedačky NATUZZI EDITIONS sa totiž dedia.